×

GELECEĞE PAYDAŞLIK

Anasayfa Geleceğe Paydaşlık

Tarımsal üretim yapan tüm profesyonel ve amatör yetiştiricilere yönelik Bitki Besinleri Üretimi ve Dağıtımı, Zirai Ürünlerin Tedariki ve Dağıtımı faaliyetlerini yürüten Genta Genel Tarım Ürünleri Paz. A.Ş. çalışanların sağlığına özen göstermeyi, faaliyet kollarının her birinde, araştıran, geliştiren, üreten, ülke tarımına katma değer sağlayarak kazanç yaratan saygın ve lider bir yapıyı hedefler.

Bu doğrultuda temel ilkeleri aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

 • İnsan yaşamına ve yaşam çevresine değer vermek, onu korumak ve kollamak,
 • Fauna ve Florayı korumak ve kollamak,
 • Toprak varlığını ve su kaynaklarını korumak ve kollamak,
 • İşimizi iyi öğrenmek, doğayı iyi gözlemlemek, sırlarını anlamaya çalışmak ve bunları meslek hayatımıza ve günlük yaşamımıza uygulamak,
 • Yeni teknolojik gelişmeleri, üretim teknikleri ve uygulamalarını takip ederek, elzem olanları, ülkemiz koşullarına uyumlu şekilde üreticilerimize aktarmak,
 • Geleceğimizi bağladığımız tek ülke Türkiye'nin ve kader birliği ettiğimiz yurttaşlarımızın yani paydaşlarımızın başarısı, refahı ve ortak mutluluğumuz için uğraşmak, beraber "geleceği paylaşmak",
 • Ülkemize uygun, ekonomik getirisi yüksek çeşitler geliştirmek,
 • Bitkisel üretimin her aşamasında çok iyi yönetilmesi gerektiği bilincini yaymak ve bunu sağlamak isteyen üreticilere destek olmak,
 • Bitki Besleme ürünlerimizin gerekli durumlarda, asgari miktarlarda kullandırarak kalıntısız, piyasa değeri yüksek ürün elde etmek isteyenlere yardımcı olmak,
 • Tüm faaliyetlerinde yükümlü olduğu T.C yasalarına, ulusal ve uluslararası standart, mevzuat ve diğer şartlara uygunluğunu sağlamak,
 • Kalite Yönetim Sistemi gereklilikleri konusunda titiz davranarak, sürdürülebilir bir sistem oluşturup paydaşlarımıza en iyi ürün ve hizmet kalitesini sunmak ve memnuniyetini sağlamak.
ihtiyaca odaklanan arge

Bitki ıslah çalışması öncü tohum şirketlerinin temel özelliğidir. Tüketicilere sağlıklı ve lezzetli, yetiştiriciler ve tüccarlar için ise kazandıran sebze çeşitleri sunabilme hedefi ile çalışan şirketimiz son derece gelişmiş ıslah programlarına sahip bulunuyor.

Genta Islah Çalışmaları Etkin ve Verimli!

Tamamı şirketimize ait olan Genta Araştırma İstasyonu Antalya Gaziler Köyü’nde yer alıyor. Genta Araştırma İstasyonu 2014 yılı itibarı ile 75 dekar kullanılabilir alan üzerinde kurulu 30 dekar plastik ve 5 dekar cam sera ile gene 1,5 dekar biyoteknoloji yöntemleri uygulayabilmek için kullanılan 10 bölmeli, ekstra korumalı ve ısı kontrollü bir cam seradan oluşuyor. Bunların yanı sıra istasyonumuzda merkezi yönetim binası, laboratuvarlar, tohum yıkama/kurutma binası, depolar ve işçi/bekçi evleri de bulunuyor.

Genta Araştırma İstasyonu özelleşmiş yetiştirici koşullarına uygun, her koşulda verimli ve pazarın istediği şartları sağlayan tohum çeşitlerini oluşturabilmek için TÜBİTAK, diğer Üniversite ve ARGE kuruluşları ile işbirlikleri yapıyor.

Sadece Bugün İçin Değil Gelecek İçin Islah Yapıyoruz!

Genta olarak ıslah çalışmalarını tamamen klasik yöntemlerle sürdürüyoruz. Ancak ıslah programlarının biyoteknoloji yöntemleri kullanmadan başarılı olamayacağının da bilincindeyiz. Şirketimiz bilgi ve becerilerini modern ve yüksek teknolojileri kullanarak destekliyor; sadece bugün için değil gelecek için de ıslah yapıyor.

Bitki ıslahında kullanılan başlıca biyoteknoloji yöntemleri;

 • Bitkinin özelliklerini genomu sayesinde belirlemeye yarayan “Moleküler tanı”,
 • Yapay ortamda bitki üretmeyi veya çoğaltmayı sağlayan “Doku Kültürü”,
 • Hastalıklara direnç özelliklerini belirlemeye aracı olan “Patoloji”, ve
 • Gen aktarımı “Transgenesis”

GENTA olarak hiçbir ürünümüz GDO içermiyor. Araştırmalarımızda da bu yöntemle ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor. Islah programlarımızda Transgenesis haricinde biyoteknolojinin tüm diğer yöntemlerinden faydalanıyoruz. Kullandığımız tüm hatlar moleküler markör analiz sonuçlarını göz önüne alarak seçiliyor ve patoloji testleri ile belli başlı hastalıklara dayanımları ölçülüyor. Doku kültürü sayesinde ise klasik yöntemler ile yaklaşık 6 sene sürmesi gereken çalışmaları 2 seneye indirebiliyoruz. Bundandır ki Genta marka tohumlar titiz, dikkatli ve uzman bir çalışmanın ürünüdür.

teknik destek

Genta olarak başarımızın anahtarları girişimcilik, takım ruhu, uzmanlık ve yaratıcılıktır. Tarımsal üretimin; bilim, tecrübe ve kültürün iç içe geçtiği entegre bir üretim şekli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden ürünlerimizi sadece pazara sunmakla kalmıyor, Türkiye’nin her bölgesinde, ihtiyaç duyulan her an üreticilere satış öncesi ve sonrası hizmet veren teknik ekibimiz ile toplam kalite anlayışını hayata geçiriyoruz.

Gerçek Bilgi, Uzman Ekip!

Ekibimiz tarım ürünlerinin canlı varlıklar olduğunu, değişen üretim koşullarının ve girdilerin, bitkileri ve üretim metotlarını da değiştirebileceğini daima göz önünde bulunduruyor. GENTA ekibi, bu gerçekle gözlemler yapıyor, geleceğe dair ön görülerde bulunuyor, ürün ve hizmetlerini geliştiriyor, uzun soluklu araştırma ve denemelerin sonunda ortaya çıkan yenilikçi ürünlerini pazara sunuyor.

Pazardaki gücümüz, ürünlerimizin kalitesi ve Türkiye’nin tarım yapılan her bölgesine ulaşan, alanında uzman teknik ekibimiz ile pazarın lider firmaları arasında yer alıyoruz. GENTA olarak sezon boyunca üreticilerin ihtiyacı olan bilgi ve desteği geniş kadromuz sayesinde veriyor ve Türkiye’de bilinçli tarım yapılmasına da katkı sunuyoruz.

Üretici Destek Hattı ile Kesintisiz Hizmet

Genta ekibi sürekli sahada, tarlada ve seralarda sizin yanınızdadır. Ayrıca istediğiniz her an bize telefon ile de ulaşabilirsiniz. Sorularınız, sorunlarınız, merak ettikleriniz, söylemek istedikleriniz için Türkiye’nin her bölgesinden ve her an bize ulaşabileceğiniz “Üretici Destek Hattı” sizlerin hizmetinizde. Genta’nın alanında uzman, deneyimli ve hızlı teknik ekibi sizin çağrılarınızı bekliyor.

Genta Üretici Destek Hattı: 444 6 098